KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9884355
*
nr 988 4355
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Etsning, Berta Hansson (1910-1994), 8/20, motivet: 29x28
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2015
kl 20:39:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/10 11:52:17
1
Vinnande bud
- Tema
19 okt
Grafik
På Tema Grafik den 19 oktober har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Hans Arnold, Reidar Aulie, Enrico Baj, Alexander Calder, Marc Chagall, James Coignard, Cor ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Berta Hansson
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Läs mer om Berta Hansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: berta hansson etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:47
*
Berta Hansson
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Berta Hansson
nr 988 4355
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Etsning, Berta Hansson (1910-1994), 8/20, motivet: 29x28
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/10 11:52:17 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
19 okt
Grafik
På Tema Grafik den 19 oktober har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Hans Arnold, Reidar Aulie, Enrico Baj, Alexander Calder, Marc Chagall, James Coignard, Cor ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Berta Hansson
Berta Hansson, svensk mÃ¥lare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.Läs mer om Berta Hansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: berta hansson etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:47



